לא רוצה להפסיק

לא רוצה להפסיק

הִתמַכְּרוּת. הורים למכור כימי!

כשאדם מגלה שאהובתו משתמש בסמים, כמובן, התגובה הראשונה היא הלם, פאניקה – הכל קרס. לאחר מכן חיי הבית מרוכזים במכור לסמים, ומתחילה מלחמת הישועה היומית. לעתים קרובות מלחמה זו אינה מובילה לתוצאות הרצויות, אלא להפך, להיפך. על מנת להימנע מטעויות, מומלץ להקפיד על כללים מסוימים.

1. אל תנסו להתמודד עם הבעיה בעצמכם. אין לך השכלה רלוונטית ולא ניסיון בטיפול ושיקום. קחי את זה בקלות. כעס ותוקפנות רק יגרמו להתנגדות ולניכור מהמכור. אל תנתק את הקשר, עליו לדעת שהם רוצים לעזור לו.

2. בשיחה רגועה בררו את המצב האמיתי בשימוש בחומרים כימיים. שאל ישירות: “האם אתה לוקח תרופות?”, “לפני כמה זמן?” כאשר אתה מאשר את העובדה של נטילת חומר כימי, מציע טיפול, שיקום או שיחה עם מומחה. היועץ שלנו יגיע לביתכם, יערוך בדיקות ויספק לכם את כל הייעוץ לגבי פעולות נוספות. לעיתים קרובות המכור מסרב, מעלה סיבות שונות שלא לעבור את הניתוח. סירוב כבר יכול להיתפס כהתחלה של פעולות אקטיביות לטיפול במכור.

3. אל תיצרו עבורו תנאים בכדי שיוכל להשתמש! קבעו גבולות מחמירים להתנהגות המשפחתית. אל תיכנע לפרובוקציות ואל תיתן כסף, לא משנה איך הוא מסביר את בקשותיו. אחרי הכל, אתה ואנחנו יודעים איך הוא יבלה אותם. אל תשלם את חובותיו. אל תיפול על סחיטה או איומים. כל מכור הופך לערמומי מאוד וקל לו להונות כמעט כל אדם ברעיון השימוש. נקט עמדה קשוחה ופעל בעקבותיה, תן לו את האפשרות לחיות בצורה גרועה כפי שהוא עצמו מבקש, אך אל תנסה להחמיר באופן מלאכותי את חייו.
זכור! אל תמות מנסיגה! תמות משימוש בחומר כימי!

4. התייעץ עם מומחה השיקום שלנו. הצע שוב למכור טיפול. אינך יכול לומר ש”אתה צריך לפתור את הבעיה “מבלי להציע לו עזרה אמיתית. ספר לנו על שיטות מודרניות לטיפול בהתמכרויות, הצלחת הטיפול בהן כיום, בעזרת הדוגמא של המרפאה שלנו. תן לו תקווה לעתיד.

5. קרובי משפחה יכולים להתמודד עם הכחשה חריפה של הבעיה כאשר היא קיימת בבירור. אתה צריך הוכחה לשימוש כימי. לדוגמא, הראו למכור את הכלים שמצאתם לשימוש (מזרקים, קופסאות שימורים, בקבוקים, נרגילות, צינורות לתערובות עישון, שקיות). שים לב אם יש לו סימני הזרקה בגופו. נסו לצלם את הרגע בו הוא נמצא במצב של שיכרון סמים. למכור לא יהיה שום דבר שיצדיק את העובדות שסיפקתם. אל תשפילו או תעלבו אותו – זה רק יגרום להכחשה עוד יותר. הראה דאגה ואהבה. עליו להבין שיש מצב ותמיכה.

6. כוון לשיחה רצינית. שאלו בשקט וברור את השאלה: “איך אתם מדמיינים את חייכם הלאה?” אל תצעק, אל תברר את הסיבות “מי אשם?” בשימוש בו: זה ייקח אתכם ממהות המטרה עצמה. מועיל למכור להאשים מישהו בבעיותיו. ישנן סיבות רבות לשימוש בו, השאירו זאת למומחים שלנו.

7. אין פשרה! אנו רוצים לומר לכל הורי המכורים לכימיקלים: “עליכם להיות קשוחים יותר, אך לא לשערוריות בו זמנית, אלא רק לקבל החלטות ולא לסטות מהן.” ברור וברור, ללא תוקפנות, הגדירו את עמדתכם כהצהרה: “אתם הולכים היום למרפאה.” אל תאמין לדברי המכור שהוא יתמודד בכוחות עצמו או “יפסיק בקרוב”. לפני שאתה עכשיו אדם אחר לגמרי. אדם זה מסוגל לרמות, לבגוד, ללכת לכל דבר לצורך השימוש. מכור כימי לעולם לא יכול לעשות זאת בכוחות עצמו! הוא זקוק לעזרה מקצועית! ברגע שהמכור מתחיל להעמיד את דרישותיו ואת תנאיו, ואתה נכנע לו, אז נכשלת.

8. הגעה למרפאה או פגישה עם יועץ במרפאה. שיקום.

התמכרות לסמים היא המחלה הפרוגרסיבית הכרונית המסוכנת ביותר, ללא התערבות בזמן, תמיד מובילה לתוצאה אחת – מוות ברמה הרוחנית והפיזית!

למרבה הצער, מצב הכחשת המחלה אצל מכורים לסמים הוא מצבם הטבעי. לעיתים נדרשת התערבות של צוות המוטיבציה של מומחי המרפאה בכדי ליצור את הרצון לטיפול אצל המכור. שיטה זו מכונה “התערבות”, במילים אחרות שכנוע. זה יעזור למכור להבין את זוועת המצב. מהות ההתערבות היא שהמכור צריך לתאר את המציאות במילים מובנות עבורו ומניעים אותו לטיפול. הליך זה חוקי ויעיל בהחלט.

ייעוץ מוטיבציה, שמטרתו להתגבר על סירוב הטיפול, מתבצע על ידי המומחים שלנו ומסוגל לשכנע את המטופל בצורך בשיקום. כל מכור, אפילו עם המוטיבציה הנמוכה ביותר בעומק התת מודע, מחכה לעזרה, אנו עוזרים לו להגיע לשכנוע זה בעצמו ולקבל החלטה לגבי הצורך בטיפול.

המומחים שלנו מסוגלים למצוא גישה לכל מכור לסמים, ליצור יחסי אמון יציבים ורק אז לכוון (לדחוף) לקבל החלטה חשובה לגבי הצורך בטיפול. ב 100% מהמקרים ההתערבות היא ביוזמת קרובי משפחה או חברים של המכור. די בשיחה או בביקור אישי במרפאה על מנת להסכים על הליך זה.

המומחים שלנו הולכים הביתה למכור ומנהלים שיחת מוטיבציה. במקרה זה, המטופל עובר מספר שלבים פסיכולוגיים. המכור מגיע בהדרגה להבנה שהוא חולה וזקוק לטיפול רציני. התערבות שבוצעה כראוי נותנת עד 90% תוצאות חיוביות. המשמעות היא ש -9 מתוך 10 מכורים לסמים מסכימים להמשך שיקום.

הנפש של אנשים מכורים היא די לא יציבה. כלומר, אם מתקבלת הסכמה לטיפול, עליכם לפעול במהירות רבה. המשמעות היא שאם קרובי משפחתו של המכור מחליטים להתערב, עליהם להיות מוכנים לאשפוז המהיר שלאחריו.

גם אתה וגם אנו יודעים שבכל יום מכור לסמים בשימוש פעיל יכול להוביל לתוצאות בלתי הפיכות!

Преимущества лечения в реабилитационном центре MaaVar в Израиле

Индивидуальный подход

Опытный коллектив

Эффективное лечение

Наблюдение и уход 24/7

Экскурсии по Израилю

Уютный
коттедж

Домашняя обстановка

לקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר

שאלו אותנו
Настройки для людей с ограниченными возможностями