ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆
ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆

מחלקת אישפוזית

אודות

מהלך הטיפול

קריטריונים קבלה

צוות

דף משפחה

נהלי קליטה ושהייה

אנשים שמכורים לתרופות – יש מוצא!

התמכרות לסמים היא התמכרות לסמים. תלות זו מתפתחת כתוצאה מנטילת תרופות, והרצון הפתולוגי ליטול תרופות ספציפיות אינו נעלם. עצירת צריכת תרופה כזו גורמת לאי הנוחות וההפרעה הגדולה ביותר לבריאות הגופנית והנפשית.

שימוש נוסף וכבר מתמיד בתרופה הופך לתוצאה של התלות שנוצרה. התמכרות ויצירת תלות נגרמות על ידי תרופות כגון: ברביטורטים, הרגעה, קודאין וכו ‘.

הפסקת השימוש בתרופות אלו מובילה את האדם למקום בו התוצאות יכולות להיות קשות כמו נטילת סמים. ההבדל הוא שלקוחות על תרופות נוטים יותר להיות מודעים למצבם ומוכנים להילחם בכך.

אך אם הלקוח אינו מעוניין להפסיק ליטול תרופות שגרמו להתמכרות, סמים, בכך הוא תורם להיווצרות התמכרות יציבה, המקבלת אופי של התמכרות לסמים.

תסמונת תלות בסמים

שימוש חוזר וארוך בתרופות יכול להוביל לכך שכאשר הם מבוטלים, מצבו הבריאותי של האדם או רווחתו מחמיר באופן חמור. מצב זה נקרא תסמונת תלות בסמים. לעיתים קרובות התסמונת מתרחשת בשימוש בתרופות פסיכוטרופיות, הקשורות לרוב לתסמיני גמילה (אופיאטים ופסיכוסטימולנטים), אולם תלות בסמים יכולה לנבוע גם מתרופות רבות אחרות, למשל גלוקוקורטיקוסטרואידים, כמו גם מחומרים הזויים או ממסים אורגניים שאינם משמשים לטיפול. התסמונת נקבעת על פי הצורך הפתולוגי של אדם ליטול תרופות כאלה כדי למנוע אי נוחות, הפרעות נפשיות והתנזרות – מצב בו המטופל חושש היסטרי מנסיגת סמים. התגברות על תלות בסמים יכולה להיות פתאומית בלבד, במיוחד במקרים של תלות נפשית, או על ידי נטישה הדרגתית של השימוש בסמים, או החלפתם בתרופות תוספות.

הסטטיסטיקה העולמית מראה כי מרשם תרופות לשימוש ארוך טווח הוא הגורם לתלות כימית. המחקר מצא כי במהלך השנתיים האחרונות 34% מהחולים המבקשים תרופות חוו טיפול תרופתי וגרם לאחר מכן לתלות כימית.

שלטים

תלות בסמים היא תסמונת המתפתחת עם שימוש ממושך בסמים.

הסימפטום העיקרי לביטוי הוא הידרדרות חדה ברווחה ובבריאות עם ירידה במינונים או נסיגה מוחלטת של התרופה. לתלות זו מספר שלבי התפתחות אופייניים.

שלב א ‘: תלות פסיכולוגית. מצב זה של אדם נקבע על ידי צורך לא בריא ליטול תרופות שונות על מנת להיפטר מאי הנוחות המתבטאת במקרה של הפסקת השימוש. בשלב זה, התלות בסמים אינה מתבטאת כתסמיני גמילה (תסמיני גמילה).

שלב ב ‘: התמכרות פיזית. הגוף מתחיל להתרגל לתרופה, הסובלנות שלה עולה, כלומר ירידה בתגובה לצריכה חוזרת, מה שמוביל לצורך בהגדלת המינון ותופעות גמילה מתרחשות.

שלב III: תסמונת הנסיגה. במקרה של סירוב חד או הפחתה במינון, מתרחשות התדרדרות חמורה במצבו ובבריאותו של האדם.

תסמיני התמכרות לסמים

תסמינים של תלות בסמים מאופיינים ברצון מתמיד לקחת את התרופה, עצבנות, חרדה בזמן היעדרותו, נדודי שינה, כאבים, אי נוחות, עלייה בכמות התרופה, מכיוון שהמינון הישן כבר אינו מספיק.

עם תלות בסמים, הטיפול יכול להיות קשה, מכיוון שיש תגובה פרדוקסלית לנטילת נזק לתרופות ולמוח.

מרפאת ההתמכרות לסמים באה לידי ביטוי בתנודות בלחץ הדם, בבריאות לקויה ובחולשה כללית.

בנוסף, מתפתחות מספר תסמונות המשפיעות לרעה על בריאות האדם:

התסמונת הפסיכולוגית מאופיינת בדחף מתמיד ליטול תרופות בגלל אי ​​נוחות, לבדוק תחושות אופוריה. נטילת רפואה הופכת לרעיון הדומיננטי עבור המטופל;
תסמונת גופנית מאופיינת בירידה ברגישות לתרופות ובנטייה להגדלת המינון;
תסמונת הנסיגה מאופיינת בהידרדרות חדה בבריאות
יַחַס

העיקרון של טיפול בתלות בסמים דומה לשיקום תלות בסמים. ההנחה היא דחייה מוחלטת של תרופות ממכרות, וכמובן מהלך שיקום מלא. לקליניקה “MaaVaR” ניסיון רב ומתמחה בהתמודדות עם התמכרות זו. מרכז השיקום MaaVaR בישראל פועל בשיתוף פעולה הדוק עם מרפאות מובילות בישראל המבצעות מספר עצום של ניתוחים מוצלחים, בדיקות אשפוז, הליכים רפואיים, בדיקות אבחון (MRI, CT, ממוגרפיה) והליכי צנתור לב.

טכנולוגיות רפואה מעוצבות למען שמירה על בריאות האדם הפכו לחלק אורגני ברעיון הלאומי של מדינת ישראל – דאגה לבריאות האדם.

Преимущества лечения в реабилитационном центре MaaVar в Израиле

Индивидуальный подход

Опытный коллектив

Эффективное лечение

Наблюдение и уход 24/7

Экскурсии по Израилю

Уютный
коттедж

Домашняя обстановка