ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆
ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆

סיפורים אישיים

סיפורים אישיים

דרך ההחלמה שלי

רצון שאין לעמוד בפניו התעורר בנשמתי לחלוק את דרך ההחלמה שלי איתך. אני רוצה להזמין מיד, אני לא מטיל את נקודת מבטי על אף אחד ואני לא מתכוון ללמד אף אחד. אני משתף את חוויית ההתאוששות שלי, והחלטתך לקבל את זה או לדחות אותה. אמנם אני נחשב לאדם תלוי בכימיקלים, אך עדיין, אני אדם רגיל, בדיוק כמו כל אחד מכם.

חייתי חלק מסוים מחיי – תקופה לא קלה עבורי, שהובילה אותי למקום בו אני נמצא היום. המשכתי לחיות בתקופה נטולת כימיקלים למעלה מחמש עשרה שנה. רוב החברים שלי מתים, האנשים האלה הודחו מחייהם בגלל רצון שאין לעמוד בפניו להשתמש בכימיקלים. אבל הם נתנו לי הזדמנות ונשארתי בה, למרות שלעתים קרובות עמדתי על סף תהום.

אני זוכר שתמיד הייתה בי איזושהי חוסר סיפוק פנימי, רצון למשהו לא מודע, לא ידוע. קרו לי אירועים שגרמו לי לשקול מחדש את חיי ולצאת לדרך ההחלמה.

לאחרונה, בתהליך השימוש בסמים, צללתי יותר ויותר לביצה של טירוף. פיתחתי מאניה רדיפה, פרנויה, הייתי במצב של תפיסה מעוותת של העולם ושל עצמי. הפכתי לזומבי טבעי שהפך זר למערכות יחסים אנושיות פשוטות. פשוט איבדתי את עצמי ואת העולם שמסביב.

כל הכאב שנצבר במהלך שנות חיי נשפך ממני ללא שליטה. חיים שבילו ללא דמעה אחת קיבלו פתאום תפנית אחרת לגמרי, יכולתי להתחיל לבכות, או לצחוק בהיסטריה, וזה לגמרי לא היה בשליטתי. ככל הנראה, מוחי התמרד, ונשמתי בכתה. איזה כאב אינסופי ועמוק שפורץ איתי כל הזמן מבפנים. פשוט נעלמתי, נעלמתי לעצמי.

וברגע זה של טירוף הרסני, פתאום ראיתי שפשוט איבדתי שום שליטה, וסביר להניח שראיתי שמעולם לא הייתה לי שליטה על עצמי ולא על חיי. ואז, עם איזשהו ראייה פנימית, “ראיתי”, הרגשתי את הנשמה שלי, זה רעד.
הריגוש של הנשמה הועבר לכל הגוף, זה לא חלום ולא פחד רגעי, זהו מצב של גיהנום ארצי, בו חייתי אז עוד מספר חודשים.

מאז הלחץ שלי היה קשור לשימוש בחומרים כימיים, העולם סביביי השתנה בצורה דרמטית, “התעמעם” ו”התייבש “. הייתה תחושה של נפילה מתמדת, כבדות מדהימה, נראה שתחת הדיכוי הזה נלחצתי לקרקע. הכל פשוט גוסס.

לאחר שאספתי את שאריות האמונה החלטתי לסיים את הסבל והייסורים הבלתי נסבלים הזה, התחלתי להבין שאני זקוק בדחיפות לעזרה. כשביקשתי עזרה, סמכתי לחלוטין על אלה שהושיטו לי את ידם. הגעתי למרכז שיקום.

מרכז שיקום

החיים החלו להתמלא במשמעות חדשה כלשהי, מה שנראה חשוב לפני כן נהיה מגוחך וחסר משמעות. כל חיי נראו אפורים וריקים. הכל השתנה בי: הרגלים, אופי, השקפת עולם. שני אנשים שונים: לפני ואחרי. היה רצון לכתוב שירה, לתאר את תקופת השיקום. ניסיתי, משהו עבד, לא משורר, אבל בכל זאת … אני מופתע בעצמי …

אופן החיים השתנה – חוסר רצון פנימי לבזבז זמן, ואין עייפות. אין מספיק זמן לשום דבר, אם כי לא ידעתי מה לעשות איתו קודם.

לגבי הנשמה עצמה, העומק הפנימי שלה, כמעט ולא ניתן למצוא כאן מילים, אבל אנסה.
נֶפֶשׁ!!! יופי יוצא דופן, “עומק”, גדלות, סקרמנט, אינסוף ונצח. כל יכולות אנושיות אחרות ויוצאות דופן הן כולן מהנשמה, היא מרובת פנים.

אהבה לקרובי משפחה וחברים, אהבה לעולם, אהבה לאלוהים – זה הביטוי הגבוה ביותר של הנשמה! ככל הנראה, כל מה שבעולם הזה, ביקום, מחובר ביחד ואחד. והאחדות הזו היא חיבור דרך הנשמות שלנו!
את הידע שנצבר במהלך תהליך השיקום לא ניתן לתאר במפורש או לבטא במילים. זה מה שנמצא ברמה של רעידות עדינות.

מעניין שאי שם בתהליך ההתאוששות, “אני” לשעבר אבד, ואין ולו שמץ של רצון להחזיר את מה שטבע, ואת מה שהוגדר כ”שלי “. אך גם זה לא היה שלי מכיוון שהוא נתון, זמני, המשמש למטרות מסוימות לזמן מסוים.
מתברר שעבור אלוהים כולנו שווים, מי שאנחנו. ההבדל קיים רק עבורנו. כן, אנו יוצרים את “הגיהינום” שלנו בעזרת “הידיים” שלנו.

אחרי השיקום, כשהכל התחיל להירגע קצת, התעניינתי במה שקרה לי. לא, לא היה לי ספק שיש שינוי בתכונות שלי. זה כמו שכאשר אתה רואה את השמש, אין לך ספק שכן. הבנתי שכל אחד מאיתנו יכול לעשות את השינוי הזה, אז למה לא כולם יכולים או רוצים לעשות את זה, מה עוצר אותם?

כפי שכתבתי לעיל, עם הזמן, לאחר השיקום, הכל התחיל להירגע מעט. לא, זה לא נעלם, הכל נשאר איתי, אבל לא בהיר ועז כמו שהיה בתחילת השיקום. לעיתים קרובות היה רצון לחזור למרכז השיקום, שם נולדתי מחדש (מצב תודעה שונה).

הם אומרים: “שנה את עצמך, והעולם ישתנה”, כן, אני ארשום לכל מילה. אבל איך להכריח את עצמך לצאת לדרך ההחלמה הזו – הדרך לעצמך?
יש כמובן מורים ויש אינספור פרקטיקות רוחניות. אבל ההתרשמות שלי היא שעד שהאדם המכור לא יבקש עזרה, יפסיק לדחות עזרה ויראה כוונה להבריא, שום דבר טוב לא יקרה לו.

Преимущества лечения в реабилитационном центре MaaVar в Израиле

Индивидуальный подход

Опытный коллектив

Эффективное лечение

Наблюдение и уход 24/7

Экскурсии по Израилю

Уютный
коттедж

Домашняя обстановка