ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆
ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆

כך תדע אם אתה צריך לפנות למרכז גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול

 מחלת ההתמכרות לאלכוהול וסמים היא מחלה הנגרמת על ידי שימוש שיטתי במשקאות אלכוהוליים, המשפיע לא רק על בריאות, אלא גם על חיי שגרה במשפחה. אלכוהוליזם נחשב בצדק לאחת הבעיות החמורות ביותר של החברה המודרנית, יתר על כן, זמינות האלכוהול תורמת להתפשטות התלות באלכוהול בקרב האוכלוסייה, במיוחד משפיעה לרעה על מתבגרים. על מנת שאדם ייפטר מרצון בלתי ניתן לעמוד בפניו ליטול אלכוהול, הוא צריך לעשות מאמץ עצום ולבצע גמילה מאלכוהול . . התמכרות לאלכוהול היא אחת המחלות השכיחות ביותר. במספר מדינות שכיחות תלות באלכוהול מגיעה ל 75% בקרב האוכלוסייה הגברית. לאחרונה חלה עלייה בתלות באלכוהול בקרב נשים ומתבגרים.

אלכוהוליזם

מה היא ההגדרה של אלכוהוליזם?

בעיית ההתמכרות באופן כללי ובפרט מחלת ההתמכרות לאלכוהול היא מחלה הקשורה לאחד מסוגי ההתמכריות לסמים, מכיוון שאלכוהול משמש כסם במערכת העצבים המרכזית. מומחים צריכים לטפל בכל מחלה. כפי שקורה לעתים קרובות, כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם בעיית האלכוהוליזם בעצמך ולכן אתה צריך גמילה מאלכוהול. כתוצאה מכך, פנייה בזמן לקבלת עזרה ממומחים תסייע בשיקום הבריאות, ותתחיל בתהליך הריפוי – יציאה מתלות.אנשים עם מאפיינים פסיכולוגיים מסוימים משתמשים במשקאות אלכוהוליים, כפי שהם חושבים, בכדי לפתור בעיות פסיכולוגיות שונות: דיכאון, לחץ, עייפות, נוירוזה, בעיות במשפחה ובעיות אישיות, קונפליקטים עם העולם החיצון, חוסר שביעות רצון, בדידות, ביישנות, אי נוחות פסיכולוגית. עם זאת, אין זה פיתרון, אלא החמרה של הבעיות הקיימות. אדם שאוהב לבלות את הערב בחברה טובה עם כוס יין או בירה, עדיין לא יכול להיקרא אלכוהוליסט או שנחשד בתלות. עם זאת, אם בילוי כזה מתרחש על בסיס קבוע מדי יום, יש סיבה להתפתחות התמכרות. מה נחשב לאלכוהוליזם:

תלות פיזית באלכוהול;

הופעה של חשק שאי אפשר לעמוד בפניו למשקה אלכוהול;

התנהגות לא הולמת;

תוקפנות חסרת מוטיבציה כלפי אחרים.

 

במה יש להבחין לפני שמבינים שצריך לפנות למרכז גמילה מאלכוהול?

יש לציין כי יש להבחין בין מושגים כגון שימוש קבוע באלכוהול והתמכרות לאלכוהול. ככלל, לפיתוח ההתמכרות קדמה תקופת שתייה קבועה. החוקרים מזהים את המניעים הבאים לשתייה רגילה:

אלכוהוליזם תסמינים

מה הם שלבי ההתמכרות לאלכוהול?

באשר לכל מחלה, לגבי תלות באלכוהול ישנם שלבי התפתחות סטנדרטיים, כלומר:

כל אחד מהשלבים מאפיין את מצבו הפסיכולוגי והפיזי של המטופל. הגורמים העיקריים הממלאים תפקיד ביצירת התלות:

מרכזי גמילה מאלכוהול

אילו סיבות וסימנים מצביעים על תלות באלכוהול וצורך בגמילה מאלכוהול?

להתמכרות לאלכוהול , כהתנהגות סוטה, יש סיבה שורשית. זו סיבה שיכולה להופיע באופן ספונטני, בעיות שמצטברות בהדרגה. הגורם והשפעתו תלויים ביציבות האישית של האדם. אנשים חזקים מנסים להתמודד עם הבעיה, לא משנה כמה קשה זה ייראה. הם נלחמים בפחד ומתקדמים בכוונה. אלכוהוליסט הוא אדם שאינו חי בעתיד או בהווה. הוא מונחה על ידי העבר (כישלונות, בעיות, פציעות).

 

למה חינוך האדם חשוב למניעת התמכרות לאלכוהול?

האירוע שגרם להתמכרות לאלכוהול נתפס על ידי האישיות כטראומטי.

עבור אנשים אחרים אותה בעיה אינה חמורה או בלתי נסבלת והם אינם חושבים כלל שהם צריכים גמילה מאלכוהול.

לכן יש שמציינים שאישיות נוצרת מילדות, וכל הפרעה נפשית בגיל זה גורמת לתלות בבגרות.

אם ילד גדל במשפחה בה הוריו שותים, הוא מהווה תפיסה לא נכונה של אלכוהול וסיבות השימוש בו. הסימנים לתלות באלכוהול הם:

אילו סוגי מכורים לאלכוהול קיימים?

אלכוהוליזם הגדרה

אילו מאפיינים פסיכולוגיים יש לאלכוהוליזם?

  1. חרדה מוגברת.
  2. הנטייה לתנודות במצב הרוח.
  3. רגישות מוגברת.
  4. הפחתה שליטה על מעשיהם.

הגורם להתמכרות לאלכוהול הוא תודעה מוטעית – אי הבנה של עצמו ואת העולם סביב – תפיסת עולם מעוותת. שינויים פסיכולוגיים אצל אדם קיימים לרוב לפני תחילת מחלה קשה של אלכוהוליזם. אדם כזה חווה לעתים קרובות דיכאון וחרדה, סובל מאובססיות. רבים מתחילים להשתמש באלכוהול מחוסר תקווה, בעוד שאחרים מאמינים שאלכוהול נותן להם את האפשרות להירגע, לנוח אחרי ימי העבודה. בהמשך, ככלל, הדבר גורם לצורך בצריכה קבועה של משקאות אלכוהוליים, מה שבעתיד מוביל לתלות. ישנן שתי צורות התמכרות – פסיכולוגיות ופיזיות.

מרכזי גמילה מאלכוהול במרכז

אלכוהוליסטית

מה הם שלבי השיכרון של אנשים הסובלים ממחלת ההתמכרות לאלכוהול?

ישנם 6 שלבי שיכרון:

אלכוהוליזם

אילו תסמינים של אלכוהוליזם ניתן לזהות טרם החמרת ההתמכרות לאלכוהול?

  1. השלב הראשון מאופיין בהופעתו של אדם עם רצון עז ליטול אלכוהול, גם אם הרצון מחמיר פעם בשבוע, זהו סימן. אדם כזה אינו מבין את הסכנה במתרחש, ומעדיף לספק את הצורך במקום להילחם בו. מאבד שליטה ביחס לכמות האלכוהול הנצרכת. אדם הופך לאגרסיבי ועצבן, מה שמדהים מאוד לאחרים. בשלב זה, עם כניסתו של הנגאובר, אין צורך בהאנגאובר.
  2. השלב השני הוא עלייה בסובלנות לאלכוהול, “יותר אלכוהול – מצב חזק יותר של שיכרון.” התלות הופכת לחזקה מאוד, כמות צריכת האלכוהול גדלה ללא הרף. ההבדל בין השלב הראשון לשני נקבע על ידי התרחשותם של תסמיני גמילה. אם אינך מספק את הרצון לשתות אלכוהול, אז משיקים מספר מנגנונים המחמירים את מצבו הגופני והנפשי של האדם.

בשלב השני עולה העצבנות, לחץ הדם עולה, רעד מופיע בידיים, דפיקות לב, נדודי שינה תכופים. בנוסף לתסמיני אלכוהוליזם גופניים, פסיכוזה עשויה להתחיל בליווי הזיות. תנאים כאלה מסוכנים ביותר, הן עבור האלכוהוליסט עצמו והן עבור הסובבים אותו. בגלל הרתיעה לאפשר תסמיני אלכוהוליזם כה חמורים, האלכוהוליסט ממשיך ליטול אלכוהול, מה שמביא לאחר מכן לביכול. בשלב זה, אדם תלוי באלכוהול יכול להישאר זמן רב מאוד, לעיתים עד סוף חייו.

  1. השלב הסופי השלישי מאופיין בכך שסיבולת האלכוהול יורדת באופן דרמטי, כלומר כמות קטנה של אלכוהול מספיקה בכדי להיכנס לשיכרון. תסמונת הנסיגה בולטת, מה שמוביל לתלות מוחלטת באלכוהול. אדם כזה מתחיל להשתנות לרעה – השפלה, היכולת לחשוב נכון נעלמת לחלוטין. לאלכוהוליזם יש השלכות איומות, מכיוון שמחלה זו משפיעה על החברה ומחמירה את הגנוטיפ של האומה כולה. לכן עלינו להתמקד במניעה, להתעמק במחקר של מחלה איומה זו – התמכרות.

אלכוהוליזם

אילו תסמיני אלכוהוליזם קיימים אצל אישה אלכוהוליסטית?

הסימפטומים של אישה אלכוהוליסטית שונים מאלה של גבר אלכוהוליסט. 

החברה מסתייגת מהשתייה הנשית. כשגבר שותה באופן גלוי בבית או במסיבות תאגידיות, אישה אלכוהוליסטית לא עושה זאת על יד אחרים. אלכוהוליסטית שותה מבלי שיבחינו בה, כדי לא לגרום לשמועות או לגינוי. התמכרות לאלכוהול מגדילה עבור אלכוהוליסטית באופן דרמטי את הסיכון לאובדן עבודה, בעל אהוב ותקשורת עם קרובי משפחה. לכן נשים אלכוהוליסטיות אפילו לא מנסות לדבר על ההתמכרות שלהן למישהו מהסביבה, חוששות להתמודד עם אי הבנה ושליליות.

מרכז גמילה מאלכוהול

כיצד ניתן לבצע גמילה מאלכוהול?

חומרת התסמינים של תלות באלכוהול תלויה בעוצמת צריכת האלכוהול, במצב הכללי של גבר. אם בשלב הראשוני לשיכרון קל מספיק לשתות כמות קטנה של אלכוהול, אז בהמשך מינון האלכוהול רק יגדל. סימני אלכוהוליזם אצל גבר תלויים במשך ההתמכרות. ככל שאדם שותה יותר, מצבו הנפשי והפיזי גרוע יותר.

הסימנים העיקריים לאלכוהוליזם אצל גברים:


מכון גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול – טיפול חובה

סוג של טיפול שחובה בנושא גמילה מאלכוהול אינו יעיל לחלוטין ולכן הטיפול דורש רצון של מטופל, בין אם הוא מודע ובין אם אינו מודע לחלוטין.

ככלל, טיפול אנונימי באלכוהוליזם מתבצע, לכן אל תדאגו מהשכנים או הקולגות לגלות מה הבעיה. אם תרצו, תוכלו לתאם טיפול באלכוהוליזם בבית על ידי הזמנת נרקולוג או פסיכיאטר.

כיום פותחו הרבה תרופות פרמקופיות התורמות למעשה למאבק נגד תשוקות אלכוהול זדוניות.

כל התרופות שמטרתן פטור משעבוד פתולוגי מחולקות על תנאי לקבוצות הבאות:

לנרקולוג לא קשה לקבוע את תלות האלכוהול של המטופל גם בשלבים בהמאוחרים יותר. האבחון מתחיל בתשאול של המטופל: כמה זמן הוא שותה אלכוהול, באילו כמויות ומה בדיוק, האם היו נקבים, הנגאובר וכו’ ובשלב של התקדמות האלכוהוליזם ניתן כבר לזהות את המטופל על ידי סימנים חיצוניים, כמו עכירות של חלבוני העין, אדמומיות. פרצופים, שיער דליל ומדובלל, הבעות פנים חסרות הבעה הדומות בעוויתות.

 

גמילה מאלכוהול זמינה לכולם:

השאלה היחידה היא שלא כל האלכוהוליסטים ולא כל האלכוהוליסטיות מבינים שהם חולים, וקרובי משפחה פונים לעתים קרובות לרופאים. ישנן מספר דרכים לטיפול בחולה, ולרוב משתמשים בהן בצורה מורכבת – בבת אחת או בחלק מהן:

 

על איזה טיפול ביתי יש להקפיד כשרוצים להיגמל מאלכוהול?

סוג התכנית הטיפולית בתלות באלכוהול בבית מתבצע על בסיס צמחי מרפא. לא מומלץ להשתמש בתרופות בעצמן, מאחר שצריך לפקח על צריכתן על ידי רופא. טיפול בצמחי מרפא מתבצע ברצף מסוים בהתאם לתכונות הצמח המשמש. כשמכינים תה או עירוי, יש לזכור שחלק של מים שווה כוס (250 מיליליטר) מים רותחים.

סוגי הצמחים בהתאם לפעולה:

אילו צמחים עוזרים להגמל מהתמכרות לאלכוהול?

סוגי צמחים המעוררים התנגדות לאלכוהול:

עשבים עם אפקט ניטרול רעלים למטרת גמילה מאלכוהול:

שימוש ממושך במשקאות אלכוהוליים גורם להידרדרות במצבם הפיזיולוגי של החולים. שינויים שליליים מעוררים תוצאה של ריקבון של אלכוהול הנקרא אצטאלדהיד. מרתחים של עשבי תיבול בעלי השפעה מרעלים יעזרו להתמודד עם בריאות לקויה.

עשבי תיבול שיכולים לעזור בהסרת אצטאלדהיד מהגוף הם:

צמחים בעלי אפקט טוניק:

כדי להאיץ את תהליך ההחלמה, חולים העוברים טיפול באלכוהוליזם מומלץ להשתמש בתרופות בעלות השפעה טונית.

עשבי תיבול עם אפקט טוניק הם:

יש לקחת כל טוניק בקורס שנמשך בין 3-4 שבועות. נטילת תרופות לפני השינה עלולה לגרום לקשיים בהירדמות.

 

האם גמילה מלאכוהול ללא ידיעת המטופל אפשרית?

הייעוץ בטיפול בגמילה מאלכוהול ללא השתתפות המטופל אינו נותן תוצאה מתמשכת, מכיוון שתרופה מלאה מחייבת סירוב מודע של המטופל לשתות אלכוהול. שיטה זו משמשת כשיטת עזר בשילוב עם סוגים אחרים של טיפול. בעזרת מספר תכשירים פרמקולוגיים, ניתן לסגת את המטופל מעל זלילה ממושכת. ניתן להשתמש בתרופות גם כדי לסלק את הסימפטומים של הנגאובר. ניתן להשתמש בכל הכלים הללו מבלי ליידע את המטופל. אבל אז קיים צורך לפנות לרופא שיבחר את שיטת הטיפול הטובה ביותר ויסייע לאלכוהוליסט להתגבר על רצונו לאלכוהול. לא ניתן לקבל עזרה רפואית ללא הסכמת המטופל.

אמצעים לטיפול באלכוהוליזם ללא ידיעת המטופל הם:

כדאי לקחת בחשבון גם השפעות שליליות כאשר לוקחים תרופות מסוימות. יש צורך להתייעץ עם מומחים.

מדוע הנגאובר קורה (או לא קורה) במחלת ההתמכרות לאלכוהול?

אם כמות (ואיכות) האלכוהול שצרכת היא כזו שהגוף הצליח להתמודד עם פירוקו לפני ההתעוררות שלך, ההתעוררות תהיה נוחה והראש שלך צלול. אבל אם “עברת גבול” בערב, אז לכבד לא יהיה זמן לנטרל את כל האתנול והאלדהידים. השפעתם על הגוף תהיה ארוכה מדי, הגוף יתאושש. תוכלו לחוות את המצב שרוב האנשים רגילים לקרוא לנגאובר בחיי היומיום. למעשה מדובר בתסמונת שיכרון, או הרעלה.

האמנם נכונה העובדה שהפגיעה האמיתית של אלכוהול מוגזמת?

הפגיעה של אלכוהול לא רק שלא מוגזמת, אלא גם קיים זלזול בכך לעתים קרובות. היות והעבודה החינוכית בתחום זה מועברת באופן לקוי. קשה לשפוט את הסיבות לכך: כאן תוכלו להחליק לתיאוריית קונספירציה. אולם תמותה, בצורה כזו או אחרת הקשורה לאלכוהול, היא ענקית. לכן יש צורך לבצע גילה מאלכוהול כשם שצריך לבצע גמילה מסמים במרכזי גמילה מקצועיים בלבד.

כמה זמן לוקח לטפל בגמילת האלכוהול?

הטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהוליזם לוקח זמן לא מבוטל. ככלל, השלב הסטציונרי אורך בין מספר חודשים לשנה ויותר. אי אפשר להשיג שינויים משמעותיים באישיות תוך מספר שבועות או 1-2 חודשים. ניתן להשתמש בפורמטים נייחים לטווח קצר – 1-3 חודשים (מערכת תוכניות בת 12 שלבים המינסוטית) רק עם מטופלים בעלי מוטיבציה גבוהה המבקשים עזרה בעצמם ובעלי פוטנציאל גבוה להתפכחות בזמן שהם בחברה.

אלכוהול באמת מועיל במינונים מתונים?

לא זה לא נכון. ירקות ופירות מועילים, פעילות גופנית ואוויר צח מועילים, טוב שיהיו לך חברים טובים וכסף, ואלכוהול בכל המנות נשאר סם.

איזו שיטת קידוד עדיפה?

התשובה המדויקת לשאלה זו אינה קיימת. וריאציות קידוד שונות יש מוזרויות ודקויות משלהם. עבור כל מטופל מסוים האופציה המתאימה ביותר עבורו, בהתחשב בתכונות, תהיה מיטבית. ניתן לומר גם כי האופציה הנמצאת בבעלותו הטובה ביותר של הרופא המטפל תהיה מיטבית.

היעילות של אפשרויות קידוד שונות למחלת ההתמכרות לאלכוהול

יעילות הקידוד במידה רבה יותר תלויה בהתאמה של אפשרות כזו לטיפול באלכוהוליזם בכל מקרה ומקרה. 65-85% מהמטופלים בקבוצת הפרוגנוזה הטובה עומדים ביותר משני שליש מזמן הקידוד. בקרב חולים בקבוצת הפרוגנוזה הענייה והבינונית, חולים כאלה הם בערך 35-50%.

נכון שאם לא תתפכח אתה יכול למות?

יש איום מסוים על החיים, דרגתו תלויה בגורמים רבים, כמו משך השתייה הזלילה, מינון האלכוהול שהוחדר, גיל השתיין, מצב הבריאות הראשוני ועוד ועוד. לכן, עזרה רפואית נחוצה אם אינכם יכולים לצאת משתייה קשה לבד.

מה אם האדם לא רוצה לפנות למרכז גמילה מאלכוהול , והמשפחה רוצה לטפל בו?

טיפול ללא ידיעת המטופל, ובעיקר טיפול חובה במכורים, אינו מועיל. אנו ממליצים לקרובים להגיע בחינם (5-10 דקות) למרכז גמילה מאלכוהול או להתייעץ בתשלום כדי לפתור בעיה נוספת. מומחים יציעו דרכים לעורר מוטיבציה לטיפול אצל מכור.

היש צורך בשיקום לחולה עם התמכרות לאלכוהול?

לאחר חסימת תלות באלכוהול, הלקוחות מקבלים איסור על שתיית אלכוהול, אך יתכן שיש להם חשק או מחשבות. השיקום מכוון להתגבר על תלות נפשית.

לאן ללכת לעזרה כשמכורים לאלכוהול?

לגשת למרכז גמילה מאלכוהול: 

מרכז לטיפול בהתמכרויות מסמים ואלכוהול ” מעבר “.

רשימת מרכזי גמילה ללא תשלום פנימתיים אחרים 

מדוע אנשים שותים במקום להפסיק ולהיגמל מאלכוהול?

סיבות שונות יכולות לגרום לאדם להתחיל לשתות. על מנת שהמאבק באלכוהוליזם ישא פרי, יש לבסס אותם תחילה. מה גורם לאנשים לשתות: • פגיעות פסיכולוגיות שסבלו בילדות, בגיל ההתבגרות. • דרמות אישיות. • הפרעה בחיים. • בעיות בעבודה (בבית הספר). • בעיות בריאותיות, כולל פגיעות גופניות. • חוסר מזל בעבר (מות יקיריהם).

באילו שיטות משתמשים לטיפול במכורים לאלכוהול?

ניתן לחלק את כל השיטות הקיימות לטיפול באלכוהוליזם למספר קטגוריות: • מסורתית, הנהוגה במשך שנים במרפאות, המתמחה בטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהוליזם. • לא מסורתיים – שיטות רפואה מסורתיות, תוכניות שונות. • מודרני – התגלה על ידי נרקולוגים בעשר השנים האחרונות, מותאם, מוכח כבר בפועל את יעילותו.

האם ניתן להתאושש ממחלת ההתמכרות לאלכוהול ומתי ניתן לעדת האם לבצע גמילה מאלכוהול?

תלות באלכוהול היא מחלה כרונית שלא ניתן לרפא אותה במובן זה שלא ניתן יהיה לשלוט במינון האלכוהול הנצרך ועל תדירות הניתוח. עם זאת, ניתן להשיג הפוגה יציבה (התפכחות), כולל לאורך כל החיים.

מכון גמילה מסמים ואלכוהול

מרכז גמילה מסמים ואלכוהול “מעבר”

Преимущества лечения в реабилитационном центре MaaVar в Израиле

Индивидуальный подход

Опытный коллектив

Эффективное лечение

Наблюдение и уход 24/7

Экскурсии по Израилю

Уютный
коттедж

Домашняя обстановка