ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆
ייעוץ ללא תשלום
077-7010717 ✆
054-6575777 ✆

מכורים לסיגריות? כל הדרכים לטיפול בשיניים מנזקי עישון

מכורים לסיגריות? מה דעתכם להתחיל את הגמילה שלכם אצל רופא השיניים שיציע לכם חיוך נהדר עם שיניים לבנות ונטולות כתמי ניקוטין?

רוב האנשים מודעים היום לכך שהעישון מזיק לבריאותם. העישון יכול לגרום לבעיות רפואיות ושונות ובמקרים מסוימים למחלות קטלניות. עם זאת, אנשים רבים לא מבינים את הנזק שגורם העישון לפה, לחניכיים ולשיניים.

עישון עלול להוביל להכתמת שיניים, למחלות חניכיים, לאובדן שיניים ובמקרים חמורים יותר גם לסרטן הפה.

למה השיניים שלי מוכתמות?

אחת ההשפעות של העישון היא הכתמת השיניים בגלל הניקוטין והזפת בטבק. העישון יכול להצהיב את השיניים במהירות רבה מאוד, ומעשנים כבים מתלוננים לעתים קרובות על כך שהשיניים שלהם קיבלו גוון חום, גם אם במהלך הדרך עברו טיפולים להלבנת שיניים, לאחר שנים של עישון.

העישון – כיצד הוא משפיע על החניכיים והשיניים שלי?

עישון יכול להוביל למחלות חניכיים. העישון נוטה לייצר רובד פלאק חיידקי, מה שמוביל למחלת חניכיים. זאת משום שהעישון גורם למחסור בחמצן בזרם הדם, והחניכיים הנגועות לא מצליחות להירפא. 

העישון גורם להצטברות של פלאק על השיניים וגורם להחמרה מהירה יותר של מחלות חניכיים, בהשוואה לאלה שלא מעשנים. מחלת חניכיים היא הסיבה השכיחה ביותר לאובדן שיניים.

העישון – איך הוא קשור לסרטן?

רובנו יודעים שעישון יכול לגרום לסרטן הריאות והגרון, אבל הוא גם אחד הגורמים העיקריים לסרטן הפה. מדי שנה מתים בעולם אלפי אנשים מסרטן הפה שהתפתח בעקבות העישון.

האם יש מוצרי שיניים שאוכל להשתמש בהם כדי לשפר את החיוך?

יש היום משחות שיניים מיוחדות למעשנים. לעתים, הן שוחקות את השיניים קצת יותר ממשחות שיניים רגילות ולכן צריך להשתמש בהן בזהירות. רופא השיניים עשוי להמליץ לכם על שימוש במשחות שיניים אלה לסירוגין עם משחת השיניים הרגילה.

יש אפשרות להלבנת שיניים אצל הרופא, שמציעה הלבנה יסודית וארוכת טווח. עם זאת, יש בשוק גם מוצרים שונים להלבנת שיניים ביתית, כולל משחות שיניים. למרות שמשחות השיניים האלה לא משפיעות על הצבע הטבעי של השיניים, הן יכולות להיות יעילות בהסרת כתמים ובשיפור המראה הכללי של השיניים.

מי פה – האם הם יכולים לעזור לי?

אנשים שמעשנים סובלים מריח רע מהפה יותר מאלה שלא מעשנים. מוצרים לטיהור הנשימה, כמו מי פה, עשויים לעזור להסוות את הבעיה בטווח הקצר, אבל הם לא יפתרו וירפאו אותה. 

באיזו תדירות עלי להגיע לטיפול במרפאת השיניים?

חשוב להגיע לרופא השיניים לבדיקות קבועות ורגילות של הפה, כדי שניתן יהיה לזהות כל מצב שמתפתח, מוקדם ככול האפשר. רופא השיניים ימליץ על התדירות המתאימה למצב השיניים שלכם. אנשים שמעשנים נוטים לפתח שיניים מוכתמות, יותר מאחרים, ולכן עשויים להזדקק לביקורים תדירים יותר אצל השיננית או רופא השיניים.

טיפים לשמירה על היגיינת שיניים ולשיפור בריאות הפה

למרות שהפסקת עישון היא הדרך היעילה ביותר להבטחת בריאות פה טובה יותר, יש כמה טיפים שכדאי לכם לעקוב אחריהם.